O súťaži pre učiteľov

„Každý je génius. Ale ak budete posudzovať rybu podľa jej schopnosti vyliezť na strom, bude celý svoj život žiť s vedomím, že je neschopná.“

Albert Einstein

Vážená pani učiteľka, vážený pán učiteľ,

súťaž dlhodobo organizuje MENSA Slovensko, nezisková organizácia združujúca nadpriemerne inteligentných ľudí. Jedným z cieľov a poslaním Mensa Slovensko je aj starostlivosť a rozvoj intelektového nadania detí.

Pokračovať v čítaní „O súťaži pre učiteľov“

Priebeh súťaže

  • Školské kolo prebieha on-line – súťažiaci sa môžu pripojiť v škole, doma, v knižniciach. V priebehu 30 minút deti riešia 25 rôznych logických úloh.
  • Semifinále – regionálne kolá pre najleších 80 detí z každého regiónu, spolu 240 detí. Regióny sú  geograficky: Východ (Prešovský a Košický kraj), Stred (Banskobystrický, Trenčiansky a Žilinský kraj), Západ (Bratislavský, Nitriansky a Trnavský kraj.
  • Finále – celoštátne kolo pre 60 najlepších detí.
Pokračovať v čítaní „Priebeh súťaže“

Logo súťaže

IQ Olympiada logo

 Logom IQ olympiády je gordický uzol. Gordický uzol bol v minulosti synonymom pre nejaký neriešiteľný problém. História gordického uzla pokračuje aj dnes: vytvorili sme jeho moderný variant, skúšajúc tak tvoju logiku, trpezlivosť a súťaživosť. Za vyriešenie úloh získavaš skutočne kráľovskú odmenu, precvičíš si mozog, rozvíjaš svoju mentálnu kondíciu a získavaš veľa kamarátov, ktorí sa budú snažiť rozlúsknuť úlohy tiež.

Pokračovať v čítaní „Logo súťaže“

O súťaži

 IQ olympiáda je

  • určená pre všetkých žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ, resp. primy až kvarty osemročných gymnázií
  • postupová, prebieha v troch kolách (školské on-line, regionálne semifinále, celoštátne finále)
  • nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať
  • zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí a je zostavená ako sada logických úloh
  • Účasť je bezplatná pre všetky deti a všetky kolá.

Výšku IQ nemeriame, ani nebude nikde uvedené. Úlohy sú všestranné a pokrývajú rôzne druhy intelektového nadania. Výsledkom však nie je výška IQ, ale iba počet bodov za vyriešenie testu.